ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14765292
*
nr 1476 5292
Spegel
Teak, Fröseke, 122x38 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 19:13:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 17:52:23
1
300 kr
19/6 21:01:27
1
Vinnande bud
20/6 18:13:10
2
350 kr
20/6 18:13:10
1
400 kr (Budbetjänt)
20/6 18:13:14
2
450 kr
20/6 18:13:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1476 5292
Spegel
Teak, Fröseke, 122x38 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/6 17:52:23 | 1 | 300 kr |
19/6 21:01:27 | 1 | Vinnande bud |
20/6 18:13:10 | 2 | 350 kr |
20/6 18:13:10 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
20/6 18:13:14 | 2 | 450 kr |
20/6 18:13:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45